4 August, 2013 17:09

Benim mutsuz olmam sana bir şey kazandırmayacağı gibi,mutlu olmam da bir şey kazandırmaz. Empati kurduğumuzda insanları anlamak çok daha kolay.Bu eylemsizliğin nedeni tam olarak bu.

…ve sen kendini düşünmezsen hiç kimse seni düşünmez. Herkez bakar kendi hayatına.

Bir sistem çöker,bunun için sistemciler vardır,birsistemcinin çökmesi durumunda yapılacak müdahale konusunda yetişmiş kalifiye insan mevcut değil.İnsanların geneline hizmet eden terapiler özel insanlar için pek fayda etmiyor.

Bazı meslekler boşu boşuna türemiştir.Mesela bi psikiatr.Cipralex yazmaktan başka ne yapar merak ediyorum.Yazar cipralexi,bi yeri yaparken diğerini bozar.Onların mantığına göre aşk cinsellikden doğar.Cinsel dürtüleri bir hap ile yokettiğinde Aşk’tan varolmuş sıkıntılarda kalkar….:)

En büyük hatamız kızgın olduğumuzda söylediğimiz sözler ve uyguladiğımız eylemler. İnsan neden kizar?Çocukluğumuzu düşünürsek,sahip olunan bir şey elimizden gittiğinde,istediğimiz bir şeye ulaşamadığımız da yada sevdiğimiz bizden uzaklaştığında(babamızın işe gitmek için evden çıkması gibi) üzülürüz.Demek ki içgüdüsel bir durum

Bu kızgınlık bazen hiç olmadığımız kadar farklı birine dönüştürebiliyor bizi.
Babamın bir lafı vardi..‘Ben üzüldüğüm zaman,karşımdakinin ne kadar üzeleceğini hesaplamam’ derdi.Bende bazen babama benzeyip hesaplayamıyorum,limitleri aşıyorum,zarar vermesem de istemeden tedirgin edebiliyorum.

Çok ufak hareketler sinirlendiriyor bazen.Abi whatsapp’dan engellemekte nedir?bu son cümlem diyen birine yapılırmıydı ki bu?

Hep bu ufak hareketler kışkırtıyor işte.

Samimi onca laftan sonra hiç yakışmadı bu…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s