Sanırım 4 saat oldu, FDISK’den sonra biçimlendirme işlemini başlatalı.Hala %36’da.Nedense bundan zevk alıyorum.Öylede garip bi huyum var.Bitmesi daha saatler alacağından blog yazmak için çok iyi zaman. Fdisk kullanmayalı uzun zaman olmuş.Buna rağmen hala kısayolları ezberimden kullanabiliyorum.Buda benim eskiye olan bağlılığımdan ve işi yaparken elde ettiğim mutlulukdan kaynaklanıyor.Teknoloji sürekli değişiyor ve IT sektöründe çalışan bir insanın sürekli kendini geliştirmesi gerekiyor.

Bu sebepledirki  IFTR saltanatımı birkaç hafta önce sonlandırma kararı alıp,birkaç sene önce ulan öyle işmi olur,bu ne saçmalık dediğim Cloud Computing ve Virtualization alanında ilerleme kararı alıp.Düşünsenize sabah uyandırma alarmı olmadan gidebildiğiniz bir işiniz var ve siz istifa ediyorsunuz.

Senin acılarını hep idari binada yaşadım,bu anlamda yeni bir çalışma ortamı seni unutmak değilde daha mutlu yaşayabilmem anlamında iyi gelebilir.Denemeden bilemessin…Geride bıraktığım çalışma ortamını özleyeceğimin daha şimdiden farkındayım.Yeni işyerimde kafama esen saatde evden getirdiğim 2.1 ses sisteminin sesini açıp yüksek sesle dinleyemeyeceğim.Kafama göre müzikle oynayamayacağım.İsmimin anons edildiğini duyamayacağım.(Yarın yeni başlayacak arkadaşın adını bi anons ettirmeyi düşünüyorum,şaşırsın daha ilk günden.)

Saklıbahçeyi çok özleyeceğim mesela.Yaptığım operasyonları çok özleyeceğim.

Birçok şeyi keşfetmiştim burda.

Hoca Seni Çağırıyor/Hoca Acil Seninle Görüşmek İstiyor;Ateş seni çağırıyor gibi.Hayatın kaydı demek.Bi sigara yak,derin nefes al ve ateşin içine gir.Kaçışın yok.

Hoca Seni Davet Ediyor:Korkacak birşey yok.Keep your hair on..!Muhtemelen kullandığı  Ipad yada Iphone hakkında destek alacaktır.Morali çok iyidir.Masasında duran organik ürünlerden ikram edip hatrınıda sorar bu arada.

Bazı şeylerin tadı zamanla çıkıyor.Seni özlemenin de…

Kıraç-Beddua‘yı armağan ediyorum sana derken saatime bakıyorum.Ne çabuk 23.46 olmuş saat.

Bugün yine yeni bi fotoğrafını gördüm.Gülmende zoruma gidiyor artık,benimleyken severdim.Her insan gibi bence bencilce kendimi düşünüyorum işte.Benimleyken her şeyimsin,bensiz bir hiç.

Şu aşk denen somut ne kadar illet birşeymiş.Böyle kafada hep sorular,acabalar.Birdaha olmayağını bile bile üzülüyorsun işte.

Yarın güzel bir gün olacak.Ortalığı karıştıran,önce müdürüm benim şifrelerimi yetkilerimi alın diyip sonra her işe burnunu sokan adam olmayacak.

Müdür olmak güzel birşey,ama kimin müdürü olduğunada bağlı.

Cuma günü bi toplantıya girdik ve yine herkesin ciddiyetini koruduğu bi ortamda yine tuttu gülme krizlerim.

”Biz isteyene basıyoruz” derken Build  ‘ den  bahsettiğini biliyorum aslında.

 

IMG-20130707-00038 (1)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s